DopeKicks - pierwsze wodoodporne buty konopne

25 lipiec 2019
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Najfajniejsze, przyjazne dla środowiska, super odporne i wodoodporne buty z konopi.

Czy wiesz, że konopie są tak silne? Henry Ford kiedyś zbudował samochód, w którego składzie były konopie. Karoseria była 10 razy silniejsze od stali. Ekipa odpowiedzialna za powstanie butów potrzebowała czterech miesięcy, by pozyskać możliwie najtrwalszy materiał konopny - jest elastyczny i trwały. Produkcją podeszwy zajęli się portugalscy producenci, wykorzystując do ich produkcji podeszwy starych butów.
ac0b32f8b53673a379379e58307c45a9 original

Konopie to materiał o dużym potencjale. Poza tym, że jest bardzo silny, jest również bardzo przyjazny dla środowiska. Zużywa 3 razy mniej wody niż bawełna i ma minimalny wpływ na glebę. Wspierając projekt (projektanci zbierają pieniądze na produkcję butów na większą skalę), bezpośrednio wspiera się rolników z konopi z całego świata. Guma jest materiałem ekologicznym pochodzącym z rośliny powszechnie znanej jako „drzewo Para” (Para tree), która rośnie w Ameryce Południowej i Azji Południowo-Wschodniej. Światowy przemysł obuwniczy zarabia ponad 25 miliardów par rocznie, a większość z nich trafia na wysypiska śmieci lub, co gorsza, do naszych oceanów. W projekcie wykorzystuje się zużyte podeszwy - ograniczając tym samym odpady. Ponadto wykorzystuje sie odpady z korka.
Więcej informacji znajdziecie na https://www.kickstarter.com/projects/dopekicks/dopekicks-the-1st-waterproof-hemp-shoes

Ekotropiciel

Redakcja Ekotropiciela – jesteśmy rodzicami, którzy mając pod swoimi skrzydłami dzieci starają się wychować je w poszanowaniu praw natury. Współpracujemy ze specjalistami różnych dziedzin i ów wiedzą dzielimy się z Wami, mając nadzieję, że rozjaśniamy arkana ekologicznej wiedzy.

Strona: ekotropiciel.pl/

Komentarze  

 
+1 # Inka 2019-09-14 09:31
Hej dzięki za wpis dla nas !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować