W badaniu pilotażowym przeprowadzonym przez Federalną Agencję Ochrony Środowiska i Uniwersytety Medycznego w Wiedniu po raz pierwszy odkryto mikroplastik w ludzkim stolcu - u wszystkich badanych!
Szacuje się, że co roku palacze zużywają około 6 bilionów papierosów, pozostawiając 800 000 ton niedopałków. Oprócz wysypisk tzw. pety trafiają do ziemi i do wód – poprzez kanalizacje sanitarne jak i deszczowe.
Nie, nie ma pomyłki w tytule. Kosmetykiem do zębów nazwano płyn barwiący osad nazębny. W jakim celu się go stosuje? Wg producenta „do prawidłowej higieny jamy ustnej”.
Żyrafa Sophie - gryzak wykonany z naturalnego ”lateksu” pozyskiwanego z drzew Hevea jest znany wielu rodzicom. Posiada otwór - piszczałkę, który to stanowi jej największy mankament, ponieważ przez niego może dostawać się do wnętrza ślina dziecka, jak i inna ciecz.
Kiedy robiłam zakupy w drogerii w Niemczech z zaskoczeniem zauważyłam, że na półce z akcesoriami dziecięcymi znajdują się gryzaki i naszyjniki z bursztynu. Nasi zachodni sąsiedzi zaufali leczniczym właściwościom bursztynu, natomiast u nas nadal pojawia się wiele sceptycznych głosów.
Pijecie kawę i zastanawiacie się co zrobić z fusami? Przedstawiamy Wam parę pomysłów efektywnego ich wykorzystania.
Wysokie temperatury, bezchmurne niebo, piasek woda i…owady latające, brzęczące, żądlące. Wszędzie ich pełno i ciężko się od nich odgonić, często też mamy problem by rozróżnić osę od pszczoły, a nawet trzmiela. Szczególnie dzieci mają tendencję do panikowania kiedy wokoło pojawia się owad latający. Przedstawiamy Wam zatem najważniejsze różnice między osą, a pszczołą tak by móc je swobodnie identyfikować.
Poliakrylan sodu i kwas akrylowy – założę się, że większość z Was nie ma pojęcia co to takiego i że nawet nie wie, że mają z tymi substancjami styczność. Poliakrylan sodu jest polimerem, którego zdolność do pochłaniania dużej ilości wody wykorzystywana jest w wielu produktach np. w pieluszkach jednorazowych, podpaskach, w sztucznym śniegu itd. Już kojarzycie? Takie miękkie, nieregularne, przezroczyste żelowe granulki…
Zaburzenie gospodarki elektrolitowej, w tym brak magnezu, potasu może pojawić się u dzieci, które mają dość monotonną dietę. Towarzyszyć temu mogą różne objawy: od senności i apatii po nadpobudliwość ruchową i brak koncentracji.
Jak zadbać o zdrowy kręgosłup u dzieci? Zbyt ciężkie plecaki, siedzący tryb życia oraz brak ruchu, to jedne z wielu przyczyn wad postawy u dzieci i młodzieży. Nawet 30% z nich może mieć problemy z kręgosłupem. Wczesna diagnostyka oraz regularne ćwiczenia pomagają skutecznie zmniejszyć prawdopodobieństwo przewlekłych problemów w tym obszarze. W jaki sposób rodzice mogą pomóc w szybszym zdiagnozowaniu wad u swoich pociech i wspierać ich zdrowy rozwój?