Eko uroda

"Reklama dźwignią handlu" – hasło znane nie tylko specjalistom od marketingu profesjonalnego, ale niemal każdemu, kto cokolwiek próbuje zdziałać w świecie tak zwanego biznesu.
Masz proste włosy, ale marzysz o kręconych? Jesteś w ciąży czy też karmisz piersią i zastanawiasz się czy trwała ondulacja jest dla Ciebie bezpieczna?
Kiedy mowa o kobiecym ciele używamy słowa „piękne”, zaś atrakcyjne ciało mężczyzny wpływa na postrzeganie go jako „przystojnego”. Podążając tym tropem trafimy na mit sprowadzający kobietę do roli „ozdoby” mężczyzny.
Zbliża się Dzień Kobiet, czas w którym każda kobieta chce poczuć się wyjątkowo i pięknie. Pomalowane usta, podkręcone zalotnie rzęsy, dzień wcześniej może zafundujemy sobie jakiś zabieg upiększający. Zastanawiacie się w jaki sposób o swoją urodę dbają kobiety z innych krajów?
Czujesz, że twoja skóra jest przesuszona i brakuje jej naturalnej elastyczności? Możesz temu zaradzić dbając o to by regularnie ją złuszczać i nawilżać, a nic nie poradzi sobie z tym lepiej niż peeling.
Po ostatnim artykule na temat zastosowania parafin w kosmetykach pojawiły się pytania o alternatywę. Idąc tym tropem dla odmiany, postaram się w miarę możliwości przybliżyć jakie substancje są pożądane w kosmetykach.
Idzie zima, a więc sezon czapek i elektryzowania się włosów. Mamy na to sposób - żel do włosów z siemienia lnianego jest naturalny, tani i szybki do wykonania. Szczególine poleca się go dla osób z włosami kręconymi lub falowanymi. Bezpieczny dla dzieci.
Wbrew pozorom wykonać krem przeciwsłoneczny w domu jest bardzo prosto i tanio. Generalnie posmarowanie skóry olejem, który posiada naturalne właściwości SPF (ang. Sun Protection Factor) już daje rezultaty. Jednak, aby zwiększyć ochronę potrzebujemy słonecznego blokera tj. tlenek cynku lub tlenek tytanu.
Świat kosmetyczny, tak jak wiele innych dziedzin, rządzi się twardymi regułami. Ich podporą jest szeroko zakrojony marketing, gdzie królują różnego rodzaju hasła reklamowe. Mają one na celu skłonić potencjalnych nabywców do skierowania uwagi właśnie na TEN, a nie inny produkt.

Maseczki wykonane w domu są proste, szybkie, tanie i skuteczne. Ponadto mamy gwarancję, że użyliśmy tylko naturalnych składników. Zachęcam do tego by poeksperymentować, ponieważ efekt może Was bardzo pozytywnie zaskoczyć.