Eko konkrety i nie tylko

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”) został zainicjowany w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro- Toques- organizację zrzeszającą szefów kuchni. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety.
Pasta na kanapki z pieczonego bakłażana jest niezwykle smaczna i prosta w przygotowaniu.
Po długich poszukiwaniach idealnego spodu na pizze bez glutenu, mleka, drożdży i jajek w końcu trafiliśmy na właściwy trop. Spód na bazie quinoa okazał się strzałem w przysłowiową dziesiątkę.
"Mamooo jestem głodny"... wielki głód małego człowieka mobilizuje. Oto przepis na pożywne kotleciki w 15minut, które ostatnio udało mi się wykonać.
Pierogi są ponadczasowe. Cienkie, rozwałkowane ciasto kryjące czasem zaskakujące nadzienie smakują każdemu. Kiedyś wydawało mi się, że tylko te na cieście z mąki pszennej są najsmaczniejsze. Dziś już wiem, że nawet te z mąki bezglutenowej prezentują się całkiem dobrze.
Karczoch – główka wyglądem przypominająca kwiat, koloru zielonego lub fioletowego. Jest bogaty m.in. w cynarynę, flawonoidy, garbniki, inulinę, enzymy, witaminy (prowitaminę A, niacynę, witaminę C), minerały (wapń, potas, magnez, fosfor, żelazo). Wartość energetyczna karczochów w 100 g wynosi tylko 47 kcal. Warto go zatem włączyć do diety, tylko w jaki sposób go przygotować?
Co dzieje się, gdy niebieski mak myśli o migdałach? Powstaje ten oto przepis. Nie tylko jest to danie szybkie, ale i wolne. Jak to możliwe? Szybkie w przygotowaniu a wolne od glutenu i laktozy. Naleśniki i nadzienie 100% vegan.