Praga walczy ze smogiem pijąc piwo

21 sierpień 2018
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Niekonwencjonalną formę ochrony środowiska podjęli Czesi – piją piwo by zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska. Promocja projektu pn. Clean Trail of Prague kosztuje ponad milion koron.

Browar lokalny Prague Walker zaprasza kierowcę, aby poszedł z kolegami po pracy na piwo i udał się do domu transportem miejskim, kampania rozpoczęła się 15 sierpnia.

Praga stara się w jak największym stopniu zaangażować grupę docelową i dotrzeć do kierowców samochodów służbowych. Rozpoczęto konkurs, w każdym etapie firma, która zgłosi jak najwięcej kierowców wygrywa. Po prostu stwórz zespół i zmotywuj współpracowników do symbolicznego oddania kluczy od samochodów służbowych, niech pozostaną razem przez jakiś czas po pracy i do domu pojadą transportem publicznym. Dziesięć firm, które utworzą największe zespoły, dostanie darmowe piwo https://www.pivoprazskychodec.cz/.

 "Szukaliśmy niekonwencjonalnego sposobu na zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia powietrza, a piwo Prague Walker jest właśnie takim pomysłem" - powiedział Lukáš Eršil, koordynator projektu Clean Path Prague.

Praga Walker to lekkie piwo z browaru Lobkowicz. "Podoba nam się pomysł, że dobre piwo po pracy to nie tylko przyjemny moment odpoczynku, ale także wkład w ochronę powietrza i zmniejszenie liczby samochodów w Pradze. Zaangażowaliśmy się bardzo. "- powiedział Jan Novák, dyrektor ds. Marketingu w Lobkowicz Breweries.

Kampania będzie widoczna przede wszystkim na powierzchniach CLV i na portalach społecznościowych. Rejestracja i sam konkurs potrwają do 15 sierpnia. Od 20 do 31 sierpnia Czysty Szlak w Pradze będzie dostarczał darmowe piwo do jednej z nagrodzonych firm w każdy dzień roboczy.

Campaign Magistrate nie daje kierowcom napoju do picia. Przeciwnie, kampania ta powinna motywować kierowców do rozważenia, czy konieczne jest podróżowanie samochodem czy lepiej jest korzystać z transportu publicznego. Kampania organizowana jest przez Urząd Miasta w Pradze.

O projekcie Czysty szlak w Pradze

Projekt Clean Path został stworzony w celu promowania przyjaznych środków transportu, w tym transportu publicznego, pojazdów zasilanych CNG, samochodów elektrycznych oraz rowerów i pieszych. Celem jest pozytywne motywowanie każdego, kto jeździ samochodem, aby to zrobić z myślą i tylko w niezbędnych przypadkach. 

Bean against smog to część długofalowego projektu Pure Trace of Prague. 

źródło: https://www.parlamentnilisty.cz/

Ekotropiciel

Redakcja Ekotropiciela – jesteśmy rodzicami, którzy mając pod swoimi skrzydłami dzieci starają się wychować je w poszanowaniu praw natury. Współpracujemy ze specjalistami różnych dziedzin i ów wiedzą dzielimy się z Wami, mając nadzieję, że rozjaśniamy arkana ekologicznej wiedzy.

Strona: ekotropiciel.pl/

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież