Smily Play kreatywna zabawa i nauka

05 marzec 2019
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Zastanawiacie się nad klockami, układankami czy sorterami dla malucha? Przyjrzyjcie się ofercie Smily Play, przetestowaliśmy i szczerze polecamy.

Owocowa matematyka
Matematyka na wesoło (zobacz) - to najlepsza z możliwości nauki królowej nauk. Jak zachęcić malucha do liczenia? Dajmy mu pokroić owoce – na co dzień znane, smaczne i zdrowe, dzielimy raz, dwa, trzy... Apetycznie wyglądające klocki można wykorzystać do zabawy w gotowanie, sklep, restaurację, przyjęcie. Oprócz zadań matematycznych ćwiczymy koordynację ręka-oko.
Kawałki owoców połączone są rzepem, dzięki czemu krojenie ich sprawia wrażenie bardziej naturalnego. Żywe kolory, brak ostrych krawędzi, pomalowane nietoksycznymi farbami. Do zestawu dołączono rysunki z zadaniami – z nich może korzystać przedszkolak. Dla mniejszych samą frajda będzie krojenie, nauka kolorów i liczenie.
Zestaw to:
6 owoców dzielących się na części pokazujące wewnętrzną strukturę owocu:
- pomarańcza dzieli się na 2 części,
- jabłko dzieli się na 4 części,
- arbuz dzieli się na 4 części,
- pomidor dzieli się na 2 części,
- cytryna dzieli się na 2 części,
- gruszka jest niepodzielna.
IMG 20190303 100528044

Zestaw inteligencja 4 in 1
Moje dzieciaki uwielbiają gry logiczne, układanki. Kiedy zestaw wpadł im w ręce miałam ich z głowy na pół dnia ;) Składa się on z 4 drewnianych podstaw (KLIK) do układania różnych kombinacji klocków różnorodne figury geometryczne są w 4 kolorach. Paliki ułatwiające dopasowanie odpowiednich elementów, są zamocowane na gumkach, nie na sztywno, dzięki temu maluch nie zrobi sobie krzywdy, a przy nakładaniu delikatnie ruchome paliki ułatwiają nałożenie klocka – nie trzeba się siłować, jak w przypadku na stałe zamocowanych trzpieni. Zestaw wspomaga rozwój małej motoryki, koordynacji oko – ręka i logicznego myślenia. Utrwalają poznane kolory. Klocki nie mają ostrych kształtów, pomalowane są nietoksycznymi farbami.
3fotmali IMG 20190120 082006125

Zegar
Kolejny etap nauki – czas… Upływa nieubłagalnie, ale dla dzieci jest to „abstrakcja”. Zatem uczymy, która godzina kiedy wstajemy, kiedy jemy, ile to 5minut. A przy okazji zabawka uczy rozróżniania kształtów i nazywania kolorów. Posiada ruchome duże wskazówki. Ćwiczy spostrzegawczość i pamięć dzięki wyciąganym elementom pomoże rozwinąć zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną wykonany jest z wysokiej jakości drewna, nie ma ostrych kształtów, pomalowany nietoksycznymi farbami. Zobacz sam TUTAJ
IMG 20190305 132341874

Układanka Zoo
Jedna z ulubionych naszych dzieci. Na początku pomagałam mojemu 3latkowi ułożyć klocki tak by zmieściły się na podstawce – nie ma na niej podpowiedzi w postaci obrysów figurek, trzeba z pamięci ułożyć, a zwierzaki są w różnej kombinacji uplasowane. Jest podpowiedź jedynie na pudełku – rysunek ułożonej układanki. Po kilku ułożeniach razem ze mną, syn zapamiętał układ klocków i układa je bez pomocy. Zabawka rozwija sprawność rączek, koordynację wzrokowo-ruchową i wyobraźnię przestrzenną. Ponadto doskonali: inteligencję, kreatywność, zdolności manualne, wyostrza zmysł koncentracji. Układankę można ułożyć w 2D i 3D. Zestaw składa się z 14 kolorowych figurek zwierząt o różnych kształtach (KLIK). Zabawa polega na układaniu ich w taki sposób, aby zbudować piramidę lub dopasować różnorodne kształty do siebie na drewnianej podstawce. Wiek: od 18 do 36 m
IMG 20190117 131412562 IMG 20190117 125551525x

Kształty i Kolory
Zestaw Geometryczny (KLIK) to drewniana zabawka, która rozwija sprawność małych rączek, koordynację wzrokowo-ruchową, wyobraźnię przestrzenną a przede wszystkim logiczne myślenie. Układanka składa się z 12 kolorowych elementów o różnych kształtach i kolorach. Na 4 podstawkach układanki trzeba umieścić odpowiednie kształty: trójkąty, koła, kwadraty lub prostokąty. Nie jest to proste, ponieważ trzeba to zrobić dwupoziomowo – poprzekładać klocki by Trafić w odpowiednie otwory. Wymaga skupienia i cierpliwości, stąd preferowany wiek wynosi +36 m-cy, mniejsze dzieci się zniechęcają. Rozmiar pojedynczej układanki 11 x 8 cm
IMG 20190303 100419626


Jak sami widzicie, Smily Play ma bardzo bogatą i atrakcyjną ofertę.
A teraz dajemy Wam niepowtarzalną szansę by samemu się o tym przekonać!
Ogłaszamy KONKURS, w którym do wygrania jest kolorowa wieża.
wieza

Napisz nam jak zamierzasz wykorzystać kolorową wieżę w zabawie z dzieckiem/dziećmi :)
1. Zgłoszenia można umieszczać w komentarzu na stronie www, lub pod postem na FB.
2. Jedna osoba może wysłać jedno zgłoszenie.
3. Spośród nadesłanych zgłoszeń wylosujemy 1 osobę, którą nagrodzimy klockami - kolorową wieżą.
Konkurs trwa do 15.03.2019r.
Biorąc udział w konkursie, jest jednoznaczne, że zarówno profil na Facebook Sponsora, jak i nasz funpage są przez Ciebie polubione.


UWAGA
Mamy zwycięzcę maszyna losująca w postaci małych rączek wylosowała wpis Pani 
Joanna Kocuła
"Ustawiamy trzy mini wieżyczki, zawiązujemy dziecku oczy i słownie kierujemy nim, aby skutecznie omijało przeszkody. Następnie zmiana i dziecko kieruje nami. Edukacyjne (skupienie uwagi, utrwalenie kierunku), nawiązanie bliskości z dzieckiem, ale najwięcej śmiechu przy tej zabawie. A po niej moja córcia uwielbi budować z drewnianych klocków domki dla swoich kucykowych figurek "
Gratulujemy i prosimy o podanie na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. danych adresowych

Ekotropiciel

Redakcja Ekotropiciela – jesteśmy rodzicami, którzy mając pod swoimi skrzydłami dzieci starają się wychować je w poszanowaniu praw natury. Współpracujemy ze specjalistami różnych dziedzin i ów wiedzą dzielimy się z Wami, mając nadzieję, że rozjaśniamy arkana ekologicznej wiedzy.

Strona: ekotropiciel.pl/

Komentarze  

 
0 # Dagmara 2019-03-06 13:48
Kolorowa wieża wcale nie musi od razu służyć grze strategicznej, której zasady przedstawia producent. Jako kreatywna mama młodszego dziecka już mam w głowie parę pomysłów jak można wykorzystać to drewniane arcydzieło!
By nauczyć moje dziecko kolorów i segregowania, z chęcią rozsypałabym i wymieszała klocki. Zadaniem mojego synka byłoby stworzenie odpowiednich 'kupek' z kolorami, po czym na głos powtórzylibyśmy wszystkie 6 kolorów (po polsku i w wybranym języku obcym).
Moglibyśmy stworzyć wieżę od najjaśniejszej warstwy do najciemniejszej ! Dziecko poznałoby wtedy ciepłe i zimne barwy! Moglibyśmy też przyporządkować barwy do czterech pór roku!
Moglibyśmy z kolorowych elementów zbudować np. serce, domek, figury geometryczne.
Moglibyśmy też spróbować oryginalnego zastosowania zabawki, jednakże z początku na niższej wieży, by nie zniechęcić dziecka do zabawy :) A więc wyciągalibyśmy na zmianę klocki o wylosowanej barwie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Arkadiusz 2019-03-07 09:04
Jak sama nazwa wskazuje jest to wieża więc najlepiej wykorzystać ją do budowy wieży. A budowanie z klocków takich budowli jest jedną z ulubionych zabaw mojej 2,5 letniej córeczki. Klocki można wykorzystać też do innych zabaw tym bardziej że są kolorowe. Można uczyć rozpoznawania kolorów jak i nauki liczenia. Np. brać z każdego kolejnego koloru o jeden klocek więcej i ułożyć w kształcie trójkąt licząc z dzieckiem każdy rząd. Można robić z kloców zbiory z podziałem na kolory. Można układać z klocków różne figury i uczyć dziecko je rozpoznawać. Możliwości wykorzystania jest tyle ile pomysłów rodziców chcących czegoś nauczyć swojego brzdąca.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Anna Fijałkowska 2019-03-08 10:37
Zabawy z dzieckiem mogą sprawić mnóstwo radości nie tylko maluchowi ale i ich rodzicom.Budowa nie wieży w dodatku kolorowej jak tęcza może sprawić wszystkim mnóstwo frajdy i radości,a jeszcze więcej burzenie budowli.Taka prosta czynność budowa wieży korzystnie wpływa na rozwój zdolności motorycznych dziecka,uczy kolorów ,cierpliwości i dodatkowo jest to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu:):):)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aneta 2019-03-09 17:09
Kolorowe klocki niezwykle pobudzają wyobraźnię dziecka. Budzą zaciekawienie. Czasem nawet rozrzucanie ich po pokoju dla młodszych dzieci może stanowić niesamowitą zabawę :) Zabawa w układanie wieży czy rozpoznawanie kolorów ze starszymi dziećmi pozwoli im szybciej się rozwijać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kasia 2019-03-10 09:43
Klocki są idealne do pracy w przedszkolu i dla dzieci w wieku szkolnym z różnymi zaburzeniami. Jako nauczyciel wspomagający umieściłabym je w przedszkolu i zaproponowałaby m: naukę kolorów, segregowanie ich, naukę liczenia, tworzenie samodzielnych, kreatywnych budowli przez dzieci, a także przygotowałabym dodatkowe karty pracy do tworzenia konkretnych układów. Oczywiście, przemyciłabym je również do szkoły, aby dzieci z młodszych klas mogły wspólnie tworzyć niepowtarzalne budowle i nawiązywać nowe przyjaźnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Katarzyna P 2019-03-10 19:37
Patrzę na te kolorowe "patyczki" i widzę kilka zabaw.
Oto one:
- nauka kolorów
- sortowanie kolorów przy pomocy szczypiec do miseczek
- układanie drogi/torów, dzieci uwielbiają po nich jeździć malutkimi pojazdami
- układamy literki oraz cyferki, można narysować duże literyna pojedynczych kartkach, dzięki temu dziecko może samodzielnie układać
- układanie różnych kształtów, figur, całych obrazków np. łódka, traktor, żyrafa
- na kartce odrysowuje kształt z klocków, np domek z płotkiem, dziecko dostaje potrzebne klocki, zabawa polega na ułożeniu klocka w odpowiednim miejscu na papierze, aż zapełni się cały rysunek
- nauka liczenia, dodawania, odejmowania
- rodzic układa klocki w dowolnej kolejności, dziecko odwzorowuje
- trudniejsza wersja: po ułożeniu klocków zakrywamy je, dziecko układa z pamięci
- pozwalamy się dziecku ponudzić :D i dajemy klocki, na pewno wymyśli kilkanaście nowych zabaw ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sandra 2019-03-11 20:16
Moja 2,5 letnia córka uwielbia klocki... Jeszcze lepiej jak będą kolorowe. Zaczyna pytać "a jakiego koloru jest..." więc świetnie wieża pomoglaby nam w nauce kolorów... Stworzylybysmy świetne kolorowe zagrody dla zwierzaków oraz przygotowalybys my wielki kolorowy tor przeszkód. Klocki służyły by nam do nauki ale równiez do aktywnego spędzania czasu bo tak lubimy najbardziej...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Natalia 2019-03-12 11:08
Można:
- budować budynki,
-uczyć liczyć,
- rozłożyć kolorowe kartki i dopasowywać do nich kolorowe klocki,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Wojtek 2019-03-12 19:00
Mój brat ma niedługo urodziny i kupiłem mu autka ale bardzo by się cieszył jak jeszcze bym mu dał takie ładne i kolorowe klocki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Konrad 2019-03-13 16:35
Nauka cierpliwości z dodatkiem adrenaliny (aby tylko nie spadło, aby tylko nie spadło). Jestem wujkiem dwóch stokrotek. Nauka barw literek. Przecież ta kreatywna zabawka, nie musi służyć tylko jako wieża a np. chociażby jeszcze tworzenie różnobarwnych literek, a zarazem słów. Idziemy z duchem rozwoju #keepsmile :roll:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Monika 2019-03-13 19:38
W naszej rodzinie przygoda z klockami zaczęła się już dawno. Gdy córki skończyły roczek. Były budowle, wieża i zamki później podrosly i zaczęły skomplikowane klocki. Choć teraz maj po10 lat to często wracają do klocków. Siadają znów na dywanie i razem z młodsza siostra budują od nowa wiezę. Bo jaka fajna zabawa.
A dzięki kolorom można naprawdę zaszaleć na dywanie.
Nauka kolorów dla 2 łatki byłaby o niebo prostrza. Rozkładanie, sortowanie, przekładnie a nawet zwykła zabawa w układanie wierzy ale z wymienioego koloru. Na takie klocki jest dużo możliwości. Choćby układanie domina do przewraca wg koloru.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mariola 2019-03-13 21:28
Zabawa klockami uczy dzieci kreatywności i cierpliwości. Budowanie wieży z klocków w parach lub w grupie dodatkowo uczy współpracy i pomaga w budowaniu relacji z innymi. Myślę, że klocki Smily Play zapewniłyby dzieiom niezwykłą zabawę, ale i przedmiot do nauki i rozwoju.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Małgorzata 2019-03-14 08:37
Ta kolorowa wieża będzie uzupełnieniem innych drewnianych zabawek SMILY, które posiadam. Można z nich zrobić stół pod owoce i warzywa, które można dzielić na części, mogą być ogrodzeniem dla zwierzątek, można uczyć się liczyć wszystkie klocki i poszczególne kolory, można uczyć się matematyki (dodawanie i odejmowanie). Tu bardzo fajnie dziecko może nauczyć się kreatywności poprzez układanie różnych kształtów, a szczególnie figur. Dziecko przy takiej zabawie nauczyłoby się też panowania nad emocjami szczególnie nad złością gdy klocki się rozpadną ale także dzielenia się radością z sukcesu ułożenia czegoś. Czasami dziecko mając okazję i warunki zrobi coś takiego o czym my nawet byśmy nie pomyśleli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Wojciech 2019-03-14 17:42
Mój młodszy 3 letni brat ma niedługo urodziny i bardzo ,by się ucieszył jak by dostał takie ładne i kolorowe klocki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marta Miller 2019-03-14 18:30
Wieża przydałaby mi się do ogarnięcia dzieciaków. Przede wszystkim skończyłyby się kłótnie (mam nadzieję), bo każdy dostałby po dwa klocki i mógłby bawić się tylko zabawkami, które są tego samego koloru co klocek ;) Mam nadzieję, że chłopcy nie wyrywaliby sobie wtedy zabawek z rąk. Zabawilibyśmy się także w tropicieli. Wśród rozsypanych na podłodze zabawek pochowałabym klocki z wieży. Sprzątając zabawki musielibyśmy znaleźć wszystkie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wiosenka83 Magdalena 2019-03-14 23:11
Moja Zosialina nie ma jeszcze żadnych drewnianych klocków, dlatego podstawową zabawą byłoby układanie wieży... Zosia niedługo skonczy dwa latka, teoretycznie powinna układać już fantastyczne wieże! Po drugie tak kolorowe klocki wykorzystałybyś my do nauki kolorów. Zosia mogłaby sortować je według kolorów i wkładać do odpowiednich kubeczków... Myślę, że mogłabym też zrobić sorter z pudełka po butach. Wycięłabym dziurki i okleiłabym kolorowymi papierami i tam niczym do skarbonki możnaby wrzucać klocki. Klocki sprawdziłyby się również jako budulec przy zabawie w farmę... Zwierzątka miałymy fantastyczne, kolorowe domki! Z klocków możnaby też układać kolorowe "obrazki"... Na pewno można ułożyć z nich piękne kwiatki, a nowe pomysły na pewno pojawią się w trakcie zabawy!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Jarek 2019-03-15 17:50
Kolorowe klocki z tej wieży służyć mogą nie tylko do kreowania konstrukcji przeczących prawom grawitacji, czy fortyfikacji uniemożliwiając ych zdobycie bazy przeciwnika małym żołnierzykom. Klocki mogą być przydatne do wybudowania mostu na torze przeszkód kapsli od butelek, służyć jako cel ćwiczebny dla nowych adeptów indiańskiej sztuki strzelania z łuku, ale również jako świetna nauka kolorów, liczb czy chociażby środek płatniczy w zabawkowym sklepie - oranżada kosztowałaby 3 pomarańczowe klocki, gałka lodów 1 żółty, natomiast pluszowy miś - 5 niebieskich klocków. Zastosowań może być więcej niż samych kolorów, musimy je wszystkie odkryć!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Diana 2019-03-15 22:01
Wieża razem z dzieckiem rośnie.Mamy widzą to radośnie.
Na początek pan kontrolerKażdą deskę bez wyjątku
W buzi zbada i obślini,No a potem od początku.
Gdy już farba odpowiednioPrze z bobasa pozjadana,
Wnet dołącza do zespołu I z projektem wkracza mama.
I zaczyna. Deska w deskę, pnie się w górę jak roślina.
Bobas bacznie obserwuje,Wieżę tylko okiem ścina.
Czy zaakceptował projekt?Okiem rzuca też na mamę.
Chwila ciszy, machnął ręką, Deski już porozwalane.
Trwamy w próbach, wciąż cierpliwie,Jak to zwykle robią matki.
Czasem dają trochę zniszczyć,Żeby śmiały się ich dziatki.
Z każdą próbą wieża wyższa. Dzidzia również nam podrosła.
Deski w rączce a nie w buzi,Teraz już zadaniu sprosta.
Zamiast burzyć, układamy.Z dzieckiem wieża się rozwija.
Różne kształty, kąty różne,I przyjemnie czas nam mija!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować