Otulacz Milovia i kocyk dla noworodka

05 lipiec 2017
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Kiedy zapoznawałam się z tematem pieluszek wielorazowych zastanawiał mnie sens produkcji pieluszek o różnych rozmiarach, bo przecież na rynku dostępny jest uniwersalny rozmiar OS czyli one-size na cały okres pieluszkowania. Ekonomicznie. Niestety rzeczywistość zweryfikowała moje poglądy.

Jako doświadczona matka czwórki dzieci z całą stanowczością stwierdzam, że przy noworodku sprawdzają się pieluszki wielorazowe o rozmiarze „newborn” i choćbym nie wiem jak czarowała, te w rozmiarze uniwersalnym (one-size) przeznaczone do regulowania są stanowczo za duże. Odstają w nóżkach, podrażniają kikut pępka i nie przylegają do pupy, przez co zawartość pieluszki wydostaje się na zewnątrz. Zamiast cieszyć się macierzyństwem wzrastała we mnie irytacja. Waga moich dzieci tuz po urodzinach oscyluje w okolicy 3,5kg. One-size dobrze sprawdzają się przy dziecku ważącym około 5 kg, zatem na początek wielopieluchowania konieczne są mniejsze okazy. W związku z tym, że urodziłam po raz drugi w domu, pieluszki wielorazowe używaliśmy od pierwszych chwil. Zamiast kikuta pępowiny córka miała całą pępowinę połączoną z łożyskiem (poród lotosowy). W „obsłudze” pieluszkowej generalnie nie ma większej różnicy, jednak miejsce pępka musi być odkryte. W tym przypadku pępowina odpadła w 3 dobie życia córki, natomiast przy poprzednich dzieciach, kiedy pępowina była odcinana, kikut trzymał się aż 3-4 tygodnie i przez cały ten okres miejsce pępka musiało być ostrożnie traktowane.

Pieluszka newborn

Na pierwszy ogień poszedł do testowania otulacz Milovia size S, który zgodnie z informacjami producenta jest kierowany dla dzieci o wadze 2,7kg-7kg (posiada regulowane napki, które decydują o wielkości otulacza ). Do niego warto zakupić dedykowane wkładki o mniejszym rozmiarze czyli S (z mikropolaru - są bardzo miękkie i przy tym niezwykle chłonne), wówczas zyskujemy najbardziej optymalny efekt – mała pupka, brak przecieków.


                                       IMG 20170522 183304099 wielo

Odczucia
Otulacz jest wykonany bardzo starannie, dokładne szycia, nic się nie ciągnie, napy łatwo obsługiwać. Ich gęste rozmieszczenie sprawia, że można go szybko i optymalnie dopasować.

                      IMG 20170620 151307751

Osobiście wolę napy niż zapinanie na rzepy, ponieważ niejednokrotnie rzep nam obtarł delikatną skórę dziecka. Odnoszę wrażenie, że w niektórych pieluszkach rzep znajduje się za blisko krawędzi -od strony brzuszka, materiał wtedy łatwo się zagina i zostaje ostry brzeg rzepu, który ma bezpośredni kontakt ze skóra. Poza tym z czasem rzepy zużywają się, a pieluszki, które posiadam z napami cały czas doskonale trzymają.

Otulacz idealnie pasuje na mała pupę (nasza córka miała 3,5kg w chwili narodzin) i nie dotyka okolic pępka (w tym najmniejszym rozmiarze, ze spiętymi napami). Delikatne lamówki przy nóżkach i gumki nie odciskają się, w środku dodatkowe obszycie polarem także sprawia, że komfort użytkowania jest wyższy. Nie zdarzyły nam się przecieki, choć córka ma naprawdę spore pole do popisu w tym zakresie. Piękne wzory urzekły nas – my posiadamy „gadające zwierzaki” – a bardzo intensywne, nieblaknące w praniu kolory, dodatkowo przemawiają na korzyść pieluszek Milovia.
                              IMG 20170529 105419058 IMG 20170529 105450934 IMG 20170529 105613287 

Praktycznym i cieszącym oko rozwiązaniem jest zakup pieluszki i kocyka w tym samym wzorze. Dwustronne kocyki Milovia Dotness to nowość, która kusi by wypróbować. Jedna strona to mięciutki, przyjemny w dotyku i niezwykle kolorowy polarek, druga strona to ostatnimi czasy modna, szara dzianina dresowa (bawełna i poliester). Środek wypełnia gęsta frota, która zapewnia komfort użytkowania. Wszystkie warstwy połączone są w oryginalnej technologii Milopiq®, dzięki czemu kocyk zyskuje nowy dizajn – na całej powierzchni znajduje się specyficzne dziurkowanie, które dodatkowo wpływa na dobrą cyrkulację powietrza. Kocyk służy nam nie tylko do okrywania, ale jako otulacz (ciasno otulałam córkę) i mata do leżenia.

                            IMG 20170529 100522097 IMG 20170529 100715126 IMG 20170515 190152001

Dodatkowym atutem jest fakt, iż pieluszkę oraz kocyk w całości zaprojektowano i uszyto w Polsce.

Ekotropiciel

Redakcja Ekotropiciela – jesteśmy rodzicami, którzy mając pod swoimi skrzydłami dzieci starają się wychować je w poszanowaniu praw natury. Współpracujemy ze specjalistami różnych dziedzin i ów wiedzą dzielimy się z Wami, mając nadzieję, że rozjaśniamy arkana ekologicznej wiedzy.

Strona: ekotropiciel.pl/

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież